5 blogów o Power BI, które warto śledzić w 2020 roku

Cześć, 

Dużo z nas posiada w przeglądarce taką zakładkę Ulubione.  🙂 Ja również i ma ona specjalną część, w której zapisuję blogi o Power BI. 

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moją subiektywną listą najlepszych blogów o Power BI. 

Sama wiele razy korzystałam z wiedzy osób znajdujących się w tym zestawieniu i wiem, że robię dobrą robotę dając innym dużo od siebie. 

Także bez zbędnego przedłużania zapraszam na mój ranking

5 blogów o Power BI, które warto śledzić w 2020 roku

 

Moje zestawienie otwiera bardzo znany blog SQLBI.com. Bloga prowadzi zespół trzech ekspertów BI, a dokładnie – Marco Russo, Alberto Ferrari i Daniele Perilli. Jeżeli pracujecie w stacku Microsoftu to nie sposób nie usłyszeć o tych osobach. Stoją oni za wieloma świetnymi książkami z dziedziny Business Intelligence, takimi jak – „The definitive guide to DAX” albo „Tabular modeling in SQL Server Analysis Services”. Sama polecałam te pozycje w wpisie dotyczącym książek dla BI Developera.

Na blogu znajdziecie nie tylko artykuły, ale także linki do wykładów i prelekcji o Microsoft BI, które autorzy bloga prowadzili na wielu konferencjach.   

Bardzo polecam zapisać się na listę mailową sqlbi, co tydzień dostaję informacje o nowych artykułach i ciekawostkach ze świata BI 😀

Z tego bloga korzystałam podczas początków pracy z Power BI. Prowadzi go Matt Allington MVP Microsoftu.  Znajdziecie na nim wiedzę od podstawowych informacji o Power BI, Power Pivot, DAX, po zaawansowane zagadnienia i tak zwane „tips and tricks” z tej dziedziny 😀

Szczególnie doceniam Matta za pokazania jak płynnie przejść z Excela na Power BI. 

Kolejny blog w zestawieniu należy do MVP Microsofu Imke Feldmann. Imke pracowała przez 15 lat  branży finansowej i księgowej, po czym skupiła się na wykorzystaniu narzędzi Microsoft BI w obszarze finansów. Stąd też w nazwie bloga słowo -accountant 🙂 

Jej blog to kopalnia wiedzy, a na szczególną uwagę zasługują artykuły o Power Query,  za które Imke jest bardzo doceniana.

Jedyny polski blog w moim zestawieniu. Według mnie zasługuje na uwagę i do teraz w swojej pracy korzystam z wpisów Adriana dotyczących TSQL. 

Na seequality znajdziecie między innymi serię wpisów o początkach pracy z Power BI, dużo ciekawych artykułów o wykorzystaniu nowości w Power BI Desktop. 

W mojej subiektywnej opinii blog, który trzeba śledzić! 

Ostatni blog w zestawieniu to Power BI Tips and Tricks prowadzony przez Mike’a Carlo and Seth’a Bauera. Powstał stosunkowo niedawno w porównaniu do pozostałych pozycji z listy, bo w 2016 roku. Blog miał pomóc jego autorom w nauce Power BI, a stał się miejscem, które odwiedza duża ilość użytkowników platformy Microsoft BI szukających nietypowych rozwiązań dla ich raportów.

Na szczególną uwagę zasługuje 'Theme generator’, który po wybraniu odcieni kolorów wygeneruje plik JSON z Twoim indywidualnym motywem do Power BI.

To moja prywatna lista. 

A jakie są Twoje ulubione blogi o Power BI? 

Podzielcie się swoją opinią, a może to własnie te blogi trafią do mojego zestawienia przy następnej edycji 😀 

Dagmara

2 thoughts on “5 blogów o Power BI, które warto śledzić w 2020 roku”

  1. Hejka!
    Pracuję jako analityk od mniej więcej roku i Power BI powoli staje się najczęściej wykorzystywanym narzędziem do wizualizacji. Na pewno materiały będą pomocne 😉

  2. Pingback: Pomoc z Power BI - gdzie jej szukać - 7 sposobów? - bideveloper pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top