Gdzie opublikować portfolio w Power BI

Po co tworzyć portfolio w Power BI?

Po pierwsze dla nauki i ćwiczeń. Tworzenie swoich raportów jest najlepszym sposobem na zrozumienie jak działa Power BI.

Po drugie swoje portfolio raportów w PBI warto mieć po to, aby wyróżnić się na rynku pracy. W momencie kiedy nie mamy jeszcze doświadczenia zawodowego z PBI, możemy udowodnić swoje umiejętności, pokazując nasze prace w portfolio.

W tym wpisie pokażę Wam, gdzie takie portfolio możecie opublikować.

Sposobów na publikację raportu publicznie jest kilka. Tutaj przedstawię Wam dwa z nich.

Publish to web

Najprostszym sposobem będzie użycie funkcji „Publish to web”. Tworzymy raport, publikujemy go w PBI Service, następnie w serwisie klikamy opcję publikuj do sieci. Utworzy się Wam wtedy link, dowolna osoba posiadająca go będzie w stanie zobaczyć Wasz raport i go używać.

Minus tego rozwiązania jest taki, ze do publikacji w PBI Service potrzeba konta z darmową licencją. Takie konto można założyć tylko używając maila we własnej domenie, lub domenie firmy, czy uczelni. Oznacza to, ze nie użyjesz konta na gmail, wp, etc.

Drugi pomysł na publikacje portfolio pozwoli Wam ominąć potrzeba użycia konta w swojej domenie.

Skorzystaj z platformy novypro

Skupmy się na użyciu platformy novypro, która pozwoli nam na założenie konta w Power BI Service, a następnie na pokazanie naszych raportów światu.

Po zarejestrowaniu się na stronie zostaniemy zapytani czy potrzebujemy konta w Power BI Service. NovyPro może takie konto nam utworzyć. Posługiwać się będziemy naszym mailem i sparowanym do tego kontem xyz@novypro.com.

Pamiętajcie, żeby nie tworzyć profesjonalnych, klienckich raportów na koncie u nieznanego dostawcy. Nie wiadomo kto może mieć dostęp do tych danych.

W momencie kiedy mamy już licencję do publikacji raportów. Powtarzamy kroki z „Publish to web” i na naszych koncie na novypro dodajemy raport z publicznego linku.

Więcej szczegółów jak posługiwać się tym rozwiązaniem znajdziecie w udostępnionym przeze mnie filmiku.

Dajcie znać, czy wpis się przydał!!

Dagmara

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top