Jak zacząć pracować zdalnie?

Cześć, 

Sytuacja w Polsce jest wyjątkowa, koronawirus szaleje, a większość z nas pracuje teraz z domu.

Firmy przechodzą teraz w tryb pracy zdalnej.  Jeżeli przez te dwa tygodnie zasmakujemy pracy z domu, podejrzewam że ciężko będzie się przestawić na pracę z powrotem z biura… Poniżej wyjaśniam dlaczego😊 Jakie są zalety pracy z domu:

  • Unikamy korków – codziennie możemy oszczędzić nawet 2 h ! To jakbyśmy pracowali od 7-15 i wstawiali 6:45! Pomyślcie teraz jak wstajecie o 6:45 to o której jesteście z powrotem w domu? Pewnie o 17, czyli po 10 godzinach.
  • Możemy dostosować swój dzień pracy do np. obowiązków takich jak lekarz, zakupy. Do południa w sklepach nie ma dużych kolejek. Znowu, kolejna oszczędność czasu. 
  • Znacie taką sytuację.. programujecie i nagle zator. Myśli nie przychodzą do głowy, problem który mamy staje się nierozwiązywalny. Pracując w domu wystarczy wyjść na 15 min na spacer, odblokować głowę. Przetestowałam na własnej skórze. Działa 😉 
  • Teraz powód, który większości osób kojarzy się z pracą zdalną. Możliwość pracy skąd się chce. Ze wsi, z miasta, od rodziców z domu, z Rzymu (teraz bym uważała😊)…

Przekonałam Was? 

Chętnie poczytam w komentarzach Wasze opinie.

Skoro już się tak nastawiliśmy, że chcemy, to teraz przejdźmy do tego jak zacząć pracować zdalnie.. Przedstawię pomysły w punktach, żeby było bardziej przejrzyście. 

1. Porozmawiaj z szefem.

Jest to najbardziej oczywista opcja, o której większość zapomina. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyście udali się do swojego manadżera i szczerze porozmawiali jak widzicie swoją pracę w przyszłości. Jeżeli pracodawca ceni Was to w większości przypadków zgodzi się na początek na jeden dzień, potem dwa, czy trzy pracy zdalnej. Ważne jest, żeby nie zaczynać z grubej rury, i walnąć, że a od dzisiaj chce pracować cały czas zdalnie a jak nie to się zwalniam… Zacznijmy stopniowo i przyzwyczajmy pracodawcę i współpracowników do tego, że pracujemy z domu. Przyzwyczajmy też siebie. Przejście na pracę z domu to też jest lekki szok dla nas samych. Jeżeli zawsze pracowaliśmy tylko z biura. Nie mamy często wyrobionych nawyków pracy w domu, gdzie rozprasza nas pranie do zrobienia, playstation itp. 😉 W swoim otoczeniu mam parę przypadków, kiedy po wyprowadzce z dużego miasta osoby nie chciały tracić dziennie na dojazdy godzinę w jedną stronę i tak naprawdę poszły się zwolnić…. Okazało się, że można się dogadać i teraz pracują 3 dni z domu lub 4 dni z domu a np. poniedziałki w biurze gdzie ogarniają wszystkie spotkania tego jednego dnia. Według mnie warto spróbować, rozmowa nic nas nie kosztuje.

2. Zatrudnij się w firmie, która pracuje w trybie „remote work”.

Na Internecie można znaleźć ogłoszenia o pracy zdalnej, szczególnie dla ludzi z IT. Podam parę przykładów stron: weworkremotly.com, toptal.com. Wiszą tam oferty dla ludzi z językiem angielskim i konkretnymi szukanymi umiejętnościami.

3. Skorzystaj z portali freelancerskich. 

Najprostszy pomysł, od którego można zacząć. Portale takie jak freelancer.com czy upwork.com oferują połączenie freelancerów i osób szukających tymczasowych pracowników. Ogłaszać można się tam nie tylko z umiejętnościami związanymi z IT. 

4. Załóż swój własny biznes online.

W mojej opinii jeżeli ktoś ma dobry pomysł to jest to najlepsza opcja. Swój sklep internetowy założyć można w jedno popołudnie, nawet chętnie pomogę takim osobom. 😊

5. Stwórz kurs i zarabiaj na jego sprzedaży.

Istnieją platformy gdzie możemy wrzucić swój kurs a one ściągają opłaty za jego kupno i biorą sobie procent. Każdy z nas jest w czymś dobry i tę wiedzę można przekuć na $$. Jeżeli posiadamy swoją stronę i markę to taki kurs możemy sprzedawać bezpośrednio.

To tyle pomysłów na dzisiaj. 😊 Jeżeli taki wpis Was zainteresuje to chętnie podzielę się kolejnymi radami na pracę zdalną. 

Dagmara


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top